Standart Görüş ve Öneri Platformu

SAS Hemodiyaliz Merkezi Seti

Sağlık Bakanlığı’nca hazırlanan Sağlıkta Akreditasyon Standartları (SAS) Diyaliz Merkezi Seti, ilk olarak 2014 Ocak ayında ISQua (The International Society for Quality in Health Care) tarafından akredite edilmiş idi.

SAS Hemodiyaliz Merkezi Seti’nin 4 yıllık akreditasyon süresinin sona ermesinin akabinde Mart 2019 yılında yeniden akreditasyonu gerçekleştirilmiş ve setin akreditasyon geçerlilik süresi Mart 2023 tarihine kadar uzatılmıştır.

SAS Hemodiyaliz Merkezi Seti’nin ikinci kez yeniden akreditasyonuna yönelik çalışmalar Türkiye Sağlık Hizmetleri Kalite ve Akreditasyon Enstitüsü (TÜSKA) tarafından yürütülmektedir.

ISQua ilkeleri ve SAS standart geliştirme algoritması çerçevesinde hazırlanan SAS- Hemodiyaliz setine ilişkin alınan görüş ve önerilerden Başkanlığımızca uygun görülenler sete yansıtılmış olup, yapılan değişiklikler Görüş Öneri Platformunda kırmızı renk ile belirtilmiştir.

Geliştirilen setin nihai halini alabilmesi için siz paydaşların sete ilişkin görüş ve önerileri büyük önem arz etmektedir.

Görüş ve önerilerinizi platform üzerinden 11.05.2022-23.05.2022 tarihleri arasında iletebilirsiniz.

Katkılarınız için şimdiden teşekkür ederiz.

 

 

Türkiye Sağlık Hizmetleri Kalite ve Akreditasyon Enstitüsü (TÜSKA)

 

 

 

 

Önemli Notlar:

Sistem giriş için, T.C. Kimlik Numarası ile İsim ve Soyadınız, Mernis Nüfus Kayıt Sistemi üzerinden eşleştirme yapmaktadır.

Eksik ya da hatalı giriş yapıldığında sistem kayıt gerçekleştirmemektedir.

Görüş ve önerilerinize ilişkin kutucuklarda karakter sınırlaması bulunmakta olup, en fazla 750 karakter ile giriş yapılabilmektedir.

Seçtiğiniz standart ile ilgili görüş ve önerilerinizi ekranda yer alan ilgili kutucuklarda ifade edebilirsiniz.